Foukaná Izolace


  • Foukaná izolace je nejjednodušším způsobem zateplení pro špatně přístupná místa, která by se musela velmi nákladně a složitě zpřístupňovat.
  • Po aplikaci foukané izolace nevznikají tepelné mosty, které vznikají po špatném uložení izolačních desek nebo pásů, u nichž se vyskytují ve spojích mezery. Toto foukaná izolace neumožňuje, jelikož 100% prostor zaplní.
  • Foukaná minerální vlna oproti oproti celulozovým materiálům má třídu A, takže není problém s vyfoukáním prostorů kde hrozí riziko požárů, například v prostoru komínů.
  • Foukaná izolace je bezodpadová a po aplikaci foukanou izolací Vám na stavbě nevzniká žádný odpad, se kterým byste museli mít další starosti s odvozem nebo přebytky, které by neměly další využití.
  • Foukaná tepelná minerální izolace odolává plísním a škůdcům.
  • Minerální izolace má odhlučňovací účinky.
  • Je to velice efektivní druh zateplení.

Špatně nebo vůbec

Nezaizolované střechy obytných budov mají velké ztráty energie na vytápění. V létě velké teplo a v zimě zimu. Tak to vypadá pod špatně zaizolovanou plochou střechy. Proto byste měli dát na střechu teplou peřinu, která zajišťuje, že nebudete v létě utíkat do přízemí jen kvůli špatně zaizolované střeše. A v zimě nemožné vytopení prostorů a rychlé ochlazování místností za cenu velkých tepelných ztrát a finančních nákladů na vytápění. V závislosti na druhu střechy Vám rádi pomůžeme najít nejlepší vhodné řešení jak Vaši střechu zaizolovat tak, aby byl dosažen nejlepší komfort Vašeho bydlení.

Řešení:

Prostor vyplnit foukanou izolací mezi střechou a stropem domu. Mnoho plochých střech můžeme zaizolovat foukanou izolací dodatečně a bez velkých investic za rozebírání střechy a velkých zásahů do střešního pláště. Často stačí vrstva foukané izolace 20-30 cm a problém se zateplením je vyřešen. Foukaná izolace má velkou výhodu, že po zafoukání nevznikají tepelné mosty. Pro aplikaci foukané izolace postačí většinou otvor do půdních prostor nebo se do pláště vytvoří otvor pro hadici, následně se prostor zaplní materiálem. Po aplikaci foukané izolace je následně vytvořený otvor odborně uzavřen.